۰۹ قوس, ۱۴۰۲

1 دیدگاه

 1. 1

  علی

  باسلام به نویسندگان دانشنامه هزاره
  گرچه دانشنامه را هنوز نخواندم اما آنچه از دیگران که آنرا خوانده اند و دیده اند خبر شدم وشنیدم انکه در این دانشنامه با این عنوان بزرگ، نقص و کاستیهای زیادی صورت گرفته ازجمله نسبت به ارزشهای دینی و مفاهیم ارزشی دینی ( که مردم مادرطول تاریخ تمام قد ازین ارزشهای دینی خود محافظت نموده وبرایشان از همه چیز مهمتر است) بی توجهی صورت گرفته و این مفاهیم از دانشنامه حذف شده ۲ – جریده های مثل امروزما و عصری برای عدالت که در مبارزه علیه دین و باورهای دینی وتهمت پراکنی علیه شخصیت های علمی ، سیاسی و مذهبی گوی سبقت را از همه گان ربوده بود، بعنوان منبع قرار گرفته که بسی جای تاسف است! ۳- خیلی ازمناطق را افراد غیر بومی نوشته که هیچ گونه آشنایی با آن نداشته و کاملا سلیقه ای با اشتباهات فراوان.
  لذا ما از ریاست و مدیران دانشنامه هزاره تقاضامندیم که همچنانکه به بعضی اعتراضات و نقدهای صورت گرفته قول اصلاح دادن به این موارد هم توجه نموده و آنها را اصلاح نمایند تا دانشنامه هزاره یک دانشنامه ای باشد که از همه مردم ما نمایندگی کند فقط نماینده جریانهای خاصی نباشد.
  ۱٫ به ارزشهای دینی باید بیشتر اهمیت داده شود و در راس همه مسایل. مفاهیم ارزشی دینی با مفاهیم غیر ارزشی جای گزین شود.
  ۲٫ منابع مثل جریده امروزی ما و عصری برای عدالت، که ضدیت با ارزشها و باورهای دینی مردم ما را دارد نباید منبع قرارگیرد باید از دانشنامه حذف گردد.
  ۳٫ مدخل های مناطق دوباره توسط افراد و شخصیتهای خود مناطق که آشنای کامل به جغرافیای مناطق شان دارند نوشته شود.
  به امید یک دانشنامه ارزشمند برای مردم ما. والسلام علیکم ورحمت الله.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *